Tłumaczenia chiński

Tłumaczenia pisemne na język chiński, z języka chińskiego

Oferujemy kompleksowe usługi z zakresu tłumaczeń z i na język chiński. Współpracujemy z profesjonalnymi tłumaczami języka chińskiego, którzy cechują się ponadprzeciętną starannością oraz wyczerpującą wiedzą na temat języka Państwa Środka. W skład naszej oferty wchodzi m.in. redakcja i korekta teksów, copywriting oraz tłumaczenia ustne wykonywane przez profesjonalnych tłumaczy języka chińskiego. Praca naszych tłumaczy chińskiego jest poddawana regularnej weryfikacji, dzięki czemu możemy zagwarantować, że oferowane przez nas tłumaczenia są bezbłędne. Stworzyliśmy system, który pozwala na szybkie, sprawne i naprawdę proste zamówienie tłumaczenia.

Tłumaczenia techniczne

Tłumaczenia techniczne z języka chińskiego i na język chiński.

Tłumaczenia medyczne

Tłumaczenia z zakresu medycyny z języka chińskiego i na język chiński.

Tłumaczenia prawnicze

Tłumaczenia z zakresu prawa z języka chińskiego i na język chiński.

Jak zamówić tłumaczenie?

Wypełnij formularz wyceny

Wycena tłumaczenia jest bezpłatna i niezobowiązująca

Zaakceptuj warunki realizacji

Określimy koszt tłumaczenia oraz określimy termin

Rozpoczynamy tłumaczenie

Po opłaceniu zamówienia, tłumacz przystępuje do realizacji

Usługi dodatkowe

Redakcja tekstu w języku chińskim

Decydując się na opublikowanie tekstu – czy to na stronie internetowej, czy też w prasie – sporządzonego w języku chińskim, należy zadbać o jego staranne przygotowanie do druku. Oferowana przez nas oferta redakcji obejmuje poprawki wszelkich błędów ortograficznych, interpunkcyjnych oraz stylistycznych. Współpracujący z nami tłumacz chińskiego zadba o to, aby potencjalny czytelnik czerpał jak największą przyjemność z lektury tekstu. Redakcja tekstów w języku chińskim wykonywana jest zawsze w najkrótszym możliwym terminie, przy zachowaniu najwyższej możliwej jakości.

Korekta tekstu w języku chińskim

Sukcesywne poszerzanie grona współpracujących z nami profesjonalistów umożliwiła nam wprowadzenie do oferty naszej firmy usługi korekty tekstów w języku chińskim. Dzięki niej, nasi Klienci mogą być pewni doskonałego przygotowania przedłożonego tekstu – bez względu na to, czy docelowo zostanie on opublikowany w specjalistycznej prasie, na stronie internetowej czy też jest częścią oferty reklamowej. Wyspecjalizowani językoznawcy zadbają o to, by plik tekstowy był zgodny z normami poligraficznymi obowiązującymi w danym kraju, jak również by nie zawierał błędów językowych i był wiernym odzwierciedleniem oryginalnego materiału.

Tłumaczenia ustne z języka chińskiego

Współpraca z kontrahentami z dalekiego Wschodu to bezwątpliwie nobilitacja – tego typu działanie wymaga jednak podróży zagranicznych oraz pozostawania w ciągłym kontakcie ze współpracownikami posługującymi się językiem chińskim. W sytuacji, gdy potrzebują Państwo pomocy tłumacza chińskiego podczas komunikacji z kontrahentami z Chin, oferujemy kompleksową pomoc językową w zakresie tłumaczeń ustnych z języka chińskiego oraz na język chiński. Obecność wyspecjalizowanego, doświadczonego tłumacza z pewnością usprawni przebieg negocjacji i umożliwi obu stronom swobodną rozmowę.

Ciekawostki na temat języka chińskiego, Chin i Chińczyków

Język chiński

Hong-Kong Chiny
Język chiński jest jednym z dominujących języków świata; posługuje się nim przeszło 1,2 miliarda osób, a w ostatnim czasie coraz częściej wspomina się o...

Czy wiesz że?

To, co my nazywamy językiem chińskim, jest tak naprawdę pewną grupą języków, o wspólnym pochodzeniu historycznym, którą posługiwała się chińska grupa etniczna Hàn. Patrząc od strony lingwistycznej, są to odrębne języki, jednak, głównie z powodów politycznych, nazywa się je dialektami (poszczególne języki/dialekty są wzajemnie niezrozumiałe). Oficjalnym językiem Chińskiej Republiki Ludowej jest Pǔtōnghuà (czyli mowa powszechna). Angielskie określenie to Mandarin Chinese. Jest to sztucznie stworzony język. Wywodzi się on z jednego z czterech dialektów, którymi posługiwano się w Pekinie. Chińczycy rozróżniają pojęcia języka mówionego i pisanego. Język chiński, w formie pisanej, bazuje na dialekcie pekińskim (jednym z czterech używanych w Pekinie). Najważniejszym dialektem języka chińskiego są: dialekty mandaryńskie. Posługuje się mini około 70% Chińczyków, mieszkających głównie na północy, zachodzie i w centrum Chin. Inne ważne dialekty to: Dialekt kantoński, Dialekt szanghajski, Foochow i Hokkien. Język chiński jest językiem tonalnym, co oznacza, że intonacja jest integralną częścią znaczenia sylaby. Nie istnieje coś takiego jak alfabet chiński. Znaki pisma chińskiego nie reprezentują dźwięków. W języku chińskim występuje ponad dziewięćdziesiąt tysięcy znaków, łącznie z ich wariantami. Jednak w życiu codziennym, do czytania gazet i książek, wystarcza znajomość ok. 2-5 tysięcy znaków. Do biegłego czytania tekstów potrzebna jest znajomość ok. 10-15 tysięcy znaków. Reforma pisma chińskiego rozpoczęła się w latach dwudziestych XX wieku, uproszczono cześć znaków, niektóre warianty zostały usunięte z oficjalnego użycia.

Ciekawostki o języku chińskim

  • Językiem chińskim posługuje się ok. 1.3 mld ludzi.
  • W języku chińskim występują te same części mowy, co w języku polskim. Jedyny wyjątek stanowią klasyfikatory.
  • Pismo chińskie składa się z około 50 tysięcy znaków.
  • Chiński to język urzędowy w Chińskiej Republice Ludowej (ChRL), Tajwanie, Singapurze.

Gdzie zamówić tłumaczenie