Tłumaczenia na język arabski

Język arabski jest użytkowany przede wszystkim na terenie Bliskiego Wschodu oraz w Afryce Północnej. Znajduje się na czwartym miejscu pod względem najbardziej rozpowszechnionych języków świata. Jest językiem urzędowym m.in. w takich krajach jak Algieria, Arabia Saudyjska, Czad, Egipt, Izrael, Iran, Jemen, Jordania, Kuwejt, Libia, Maroko, Oman, Sudan, Syria, Tunezja i Zjednoczone Emiraty Arabskie. W ONZ język arabski jest jednym z pięciu głównych języków Zgromadzenia Ogólnego. Według różnych danych liczba użytkowników języka arabskiego wynosi od 225 do 285 milionów.

Zasięg terytorialny języka arabskiego jest tak duży, ponieważ jest to język Koranu, za sprawą którego szybko rozprzestrzenił się w krajach arabskich.

Język arabski można podzielić na dwie odmiany – klasyczny język arabski oraz współczesny standardowy język arabski (Modern Standard Arabic – MSA). Różnice pomiędzy nimi są niewielkie, natomiast spore różnice występują w odmianach dialektalnych. Dialekty różnią się od siebie tak dalece, że często uniemożliwiają porozumienie między Arabami zamieszkującymi różne regiony Bliskiego Wschodu. Dialekty są jednak używane tylko w mowie. Niekiedy pojawiają się w arabskiej literaturze na zasadzie stylizacji.

Nasze biuro tłumaczeń posiada w swojej ofercie tłumaczenie zarówno klasycznego, jak i współczesnego języka arabskiego. Oferujemy tłumaczenia przysięgłe, tłumaczenia pisemne i ustne tłumaczenia polsko-arabskie oraz arabsko-polskie, ponadto wykonujemy również tłumaczenia z języka arabskiego na inny język niż polski.