Tłumaczenia na język niemiecki

Drugim językiem o największym zasięgu w Europie, zaraz po angielskim, jest język niemiecki. Posiada on status języka oficjalnego w Niemczech, Belgii, Lichtensteinie, Luksemburgu i Szwajcarii. Ponadto jest używany przez spory odsetek mieszkańców Namibii, niektórych prowincji Włoch, Francji i Słowacji, a także w Watykanie, gdzie jest oficjalnym językiem Gwardii Szwajcarskiej. Również w Polsce mieszka wielu użytkowników języka niemieckiego – ich największe skupisko znajduje się w województwie opolskim, gdzie język niemiecki posiada status języka oficjalnego i pomocniczego w 22 gminach. Polska, będąc bezpośrednim sąsiadem Niemiec, siłą rzeczy ma z tym językiem częsty kontakt (w szczególności na Ziemiach Zachodnich i Północnych).

Dla około 106 milionów ludzi język niemiecki jest językiem ojczystym, ale płynnie posługuje się min około 128 milionów ludzi. Żywa się go m.in. w USA, Rosji, Brazylii, Kanadzie, Holandii, RPA, w Chile oraz w Czechach. Takie duże rozpowszechnienie powoduje, że jest on językiem używanym niekiedy podczas konferencji i spotkań biznesowych.

W obrębie języka niemieckiego funkcjonuje sporo dialektów, z których najważniejsze to górnoniemiecki, dolnoniemiecki, bawarski, alemański oraz frankijski. Ponadto na zróżnicowanie wewnętrzne języka niemieckiego ma wpływ istnienie licznych małych języków gwarowych. Tłumacze zatrudnieni w naszej firmie potrafią przetłumaczyć teksty napisane nie tylko w ogólnonarodowym języku niemieckim, ale także teksty posługujące się dialektalnymi i gwarowymi odmianami języka niemieckiego.

Oferujemy tłumaczenie polsko-niemieckie oraz niemiecko-polskie, a ponadto tłumaczenie języka niemieckiego na inne języki. Zatrudnieni u nas filolodzy germańscy bez trudu przetłumaczą zarówno proste teksty, jak też skomplikowane instrukcje, urzędowe i firmowe dokumenty oraz teksty specjalistyczne z różnych dziedzin.

W naszej ofercie znajduje się tłumaczenie przysięgłe, pisemne oraz ustne, przydatne podczas spotkań biznesowych i konferencji.